RunTeam 21.05.2018

Ultra walka Karola

karol-flejmer-2018-ultraroztocze

Trzy starty Karola Flejmera w krótkim czasie, których zwieńczeniem był bieg na Ultra Roztocze 120. Bilans udziału w dwóch maratonach i jednym ultra to wysokie 7 miejsce w maratonie w St. Wendel, bardzo dobre 4 miejsce w Maratonie Lubelskim oraz walka o przetrwania w Ultra Roztocze 120 z 15 lokatą.

Najpierw 29 kwietnia Karol zaliczył udział w niemieckim maratonie w Globus Marathon St. Wendel 2018, gdzie zajął bardzo dobre 7 miejsce z czasem 2:53,12 na 131 sklasyfikowanych mężczyzn. W kategorii wiekowej M35 - 1 miejsce.

Kolejny start 13 maja to udział w 6 Maratonie Lubelskim, który finalnie ze względu na błąd organizatora ukazał się mieć o 400 metrów za mało by można go było uznać pełnoprawnym maratonem. W tym starcie Karol uplasował się na 4 miejscu w czasie 2:50,38 na 584 osób startujących. Rok temu w tych zawodach Karol zajął również 4 miejsce. Obszerna relacja Karola na jego profilu Facebook.

Wreszcie start w trudnym, a jak się ukazało ze względu na problemy z kolanem, bardzo trudnym Ultra Roztocze 120. 18 maja z Józefowa do Józefowa Karol walczył nie tylko z trudami trasy, ale i swoimi słabościami. Widać to na filmie (zobacz w 2:29 i 2:52):

Wśród 67 sklasyfikowanych osób zajął 15 miejsce w czasie 14:40,46. Obszerna relacja z tego startu na profilu Karola, jest tam kilka fotografii - widać, że nie było łatwo.

Polecamy też drugi filmik z imprezy Ultra Roztocze, widać piękne zakątki i przyrodę Roztocza. Jako ciekawostkę warto dodać, że trasa wiodła przez Zagrodę Guciów (znaną z Dzikiego Życia) - widać na filmie, jak zawodnicy przebiegają przez Zagrodę. Na filmie widać też bębniarzy z Wadada, też znanych z Dzikiego Życia, którzy dopingują biegnących na trasie:

Serdecznie gratulujemy naszemu zawodnikowi, miejsca 7, 4 i 15 robią wrażenie! Życzymy też powrotu do pełnego zdrowia, aby kolejne starty znów mogły cieszyć.

Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot korzysta z dotacji instytucjonalnej w ramach programu Demokracja w Działaniu.