DODANE: 19-8-2019
16 sierpnia w Krempnej zorganizowaliśmy akcję informacyjną na temat zagrożeń ruchu samochodowego na drodze Krempna-Żydowskie-Grab. Uczestniczyliśmy też w Biegu na Wysokie, organizowanym w ramach Ultramaratonu Magurskiego, w którym zwyciężyliśmy w sztafecie.
W rozmowach ze spotykamy turystami, mieszkańcami gminy, a także uczestnikami i kibicami Ultramaratonu Magurskiego, podkreślaliśmy potrzebę zamknięcia drogi nr 1909R Krempna – Żydowskie – Grab dla ruchu samochodowego, a pozostawienie jej jedynie dla ruchu pieszego i rowerowego. Przeprowadziliśmy kilkadziesiąt takich rozmów, rozdawaliśmy ulotki informacyjne, w zdecydowanej większości spotkaliśmy się ze zrozumieniem dla podejmowanego tematu. Zachęcaliśmy ludzi do wysłania listu do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Rzeszowie.
Więcej o sprawie drogi:
W tym samym czasie wystartowaliśmy w Biegu na Wysokie, który zorganizowany był w ramach Ultramaratonu Magurskiego. Co istotne trasa Biegu na Wysokie w dużej części wiodła drogą Krempna - Żydowskie. Uczestnicy mieli do pokonania dowolną ilość pętli o długości 12,4 km i pod górę 280 metrów, w godzinach 14:00 - 20:30. Trasa jednej pętli prowadziła z Krempnej przez Żydowskie na szczyt Wysokiego oraz z powrotem tą samą trasą.
Nasz team zajął 1 miejsce w klasyfikacji sztafet - pokonaliśmy największą liczbę okrążeń.
Drużyna Dzikie Życie RunTeam z 1 miejscem na podium. Fot. Joanna Szuster
W indywidualnej klasyfikacji, w stawce 69 sklasyfikowanych osób, zajęliśmy bardzo solidne miejsca:
- 4. Grzegorz Bożek, 3 okrążenia, czas 4:40:39
- 8. Jacek Heliński, 2 okr., 2:45:28
- 10. Wiesław Kozioł, 2 okr., 2:53:55
- 12. Alan Weiss, 2 okr., 3:04:31
- 21. Anna Patejuk, 2 okr., 5:13:10 (7 miejsce wśród kobiet)
Gratulujemy dobrego startu i dziękujemy wszystkim wolontariuszkom i wolontariuszom za pomoc w akcji informacyjnej.
Magurski Park Narodowy to miejsce wyjątkowe, w pełni zasługujące na skuteczną ochronę. Będziemy w to miejsce wracać.
Z Wysokiego piękny widok na lasy i łąki Magurskiego Parku Narodowego. Droga Krempna-Żydowskie-Grab znajduje się poniżej, zagraża najważniejszemu korytarzowi migracyjnego w Karpatach. Fot. Alan Weiss