RunTeam 10.03.2020

Drugie miejsce w górskim biegu w Wiesbaden

karol-flejmer-wiesbaden-2020

Karol Flejmer zajął drugie miejsce w 25 kilometrowym, wymagającym biegu górskim w Wiesbaden w Niemczech, który odbywał się w cyklu Nerocup2020. W innych startach byliśmy obecni w Hardcorowej Kumowej i XII Biegu ku Rogatemu Ranczu.

29 lutego Karol Flejmer reprezentował nasz team w zawodach z cyklu Nerocup2020, zawody odbyły się w Wiesbaden (zachodnia część Niemiec). Zajął doskonałe 2 miejsce w stawce 148 osób (był jedynym uczestnikiem biegu spoza Niemiec). 25 kilometrów trailu z 900 metrami podbiegów, w błocie, śniegu i wodach roztopowych pokonał w czasie 1:54:38. W ocenie Karola był to wymagający technicznie bieg.

Warunki nie dawały szans na zachowanie koszulki w stanie nienaruszonym.

8 marca Michał Zieliński startował w Hardkorowej Kumowej w Chełmie. Na trasę 30 kilometrów potrzebował 3:32:07 co dało mu 117 miejsce w stawce 154 osób.

Również 8 marca Krzysztof Próchniewicz reprezentował nasz team w XII Biegu ku Rogatemu Ranczu. Na trasę 8,15 km potrzebował 46:46, co pozwoliło mu zająć 103 miejsce w stawce 257 osób. W kategorii M60 zajął 1 miejsce!

Po tych zawodach, ze względu na koronawirusa najbliższe starty zostały odwołane. Należy spodziewać się wielotygodniowej przerwy w zawodach. Czeka nas długa przerwa, którą będzie można wypełnić spokojnymi treningami lub wypadami na dłuższe wycieczki biegowe.

Na górnym obrazku kadr pokazujący końcową klasyfikację biegu w Wiesbaden. Pośród niemieckich flag jedna polska.