RunTeam 04.08.2020

Covidowa Jaga Kora plus inne nasze letnie starty

jaga-kora-2020-malgorzata-telega

Pomimo covid-19 środek wakacji jest pełen biegów, przynajmniej w górach. Startowaliśmy w kilku z nich, w tym ultramaratonie Jaga Kora, który odbył się 1 sierpnia.

Ultramaraton Jaga Kora odbył się po raz czwarty, i po raz czwarty Dzikie Życie RunTeam pojawił się na trasach tych zawodów. Pokazaliśmy się na 3 z 4 tras.

Na 70-tce "Horbki" (z Rymanowa-Zdroju przez Pastwiska, Puławy Górne, Moszczaniec, Kanasiówkę, Jasiel, Wolę Niżną, Szachty, Polany Surowiczne, Horbki, Wisłoczek do Rymanowa-Zdroju) z przewyższeniami ponad 2000 metrów Grzegorz Bożek zajął 34 miejsce, czas 9:31:23 na 60 startujących osób.

Tomasz Tatrzański po 40-tce. Fot. Małgorzata Telega "Mała Gośka"

Na 40-tce "Kurier" (trasa od Moszczańca i dalej jak "70") wystartowały od nas 3 osoby: Jacek Heliński 96. miejsce, czas 5:30:17, Tomasz Tatrzański 100. miejsce czas 5:35:36 i Wiesław Kozioł 112 miejsce, czas 5:43:54 na 130 startujących.

Na 17-tce "Surowica Trail" (trasa od Szacht i dalej jak "70") reprezentowała nas Anna Patejuk, która zajęła 101 miejsce w czasie 2:43:16 na 104 osób sklasyfikowanych.

Tutaj nasze poprzednie starty na Jadze:

Refleksja postartowa: to zdecydowanie optymalne zawody skrojone na reprezentantów i reprezentantki naszego klubu, niewielkie ilością uczestników, urozmaicone, poprowadzone ciekawymi trasami górskimi (Beskid Niski), bez przerostu organizacyjnego, nadmiaru produkowanych śmieci podczas zawodów i korporacyjnego klimatu wielu "dużych" zawodów.

Grzegorz, Ania i Jacek na mecie. Fot. Renata Gogola

W lipcu, w aż trzech górskich startach na beskidzko-bieszczadzkiej ziemi, reprezentował nas Jacek Heliński. Wystartował  kolejno: 4 lipca w IV Biegu Św. Jana z Dukli, na 15 kilometrowej trasie zajmując 84 m, w czasie 1:59:57 na 104 osoby startujące; następnie 12 lipca w IV Biegu Kamień Dwernik na trasie 10 kilometrowej zajmując 63 m. w czasie 1:36:17 (w tym starcie towarzyszyła mu Anna Hejnar 55 miejsce w czasie 1:34:10), oraz 18 lipca w II Biegu Rysia w Dukli (który prowadzi przez grzbiet góry Cergowa w Beskidzie Dukielskim) gdzie na 14 kilometrowej trasie zajął 106 m. w czasie 1:50:04 na 119 osób.

Łukasz Rąb na mecie. Fot. Archiwum Łukasza

Tego samego dnia, 1 sierpnia, w zawodach Gorce Ultra Trail organizowanych w Ochotnicy Dolnej, na trasie 48 km, reprezentował nas Łukasz Rąb. zajął 162 miejsce w czasie 8:17:39 na 269 sklasyfikowanych osób z 280 które wystartowały. Gratulujemy!

2 sierpnia w Wieliszewie w 6 Ultramaratonie Powstańca reprezentował nas Michał Zieliński, który pokonał swoje pierwsze ultra w życiu. Trasa miała 63 kilometry, co nawiązywało do liczby dni Powstania Warszawskiego, trasa wiodła terenami związanymi z Powstaniem. Michał zajął 227 miejsce w czasie 8:07:53 na 296 osób sklasyfikowanych spośród 353, które wystartowały.

2 sierpnia w Wapiennem w zawodach Perły Małopolski – Wapienne 2020 na trasie "Krótki" (5,9 km, 197 metrów pod górę) reprezentował nas Jarosław Rybczyński, zajął dobre 11 miejsce w czasie 33:26 na 99 osób. Gratulujemy!

Zdjęcie na górze: na mecie zawodów Jaga Kora. Fot. Małgorzata Telega "Mała Gośka".