RunTeam 26.04.2016

Zimny i mokry Czarny Alpejczyk

Zaledwie kilkusetmetrowy bieg Czarny Alpejczyk w Czarnorzekach koło Krosna, który odbył się 24 kwietnia, mocno naciągnął mięśnie. Z naszego teamu wystartowało 2 zawodników. Były to drugie zawody z cyklu Podkarpackich Biegów Górskich Krosno Biega.

Trasa wiodąca praktycznie tylko pod górę, 90 metrów przewyższenia, stromym, śliskim stokiem narciarskim z finiszem na wietrznym i deszczowym szczycie. Tylko zwycięzca pokonał wzniesienie w biegu, reszta musiała maszerować.

Z naszego teamu pobiegły 2 osoby - Tomasz Tatrzański 23 miejsce, czas 4,40 i Tomasz Chudy 25 miejsce, czas 4,53 na 34 osoby. Lepszy czas od kolegów uzyskał Grzegorz Bożek, ale pobiegł nieoficjalnie, gdyż spóźnił się odebrać numer startowy, nie został więc sklasyfikowany. Zwycięzca pokonał trasę w 2,57.