RunTeam 10.05.2017

Wegańskie bieganie nad Wisłą

6 Bieg Wegański za nami, 7 maja w Warszawie wystartowaliśmy w sześć osób plus piesek. Plon startu naszego teamu to 2 trzecie miejsca w różnych kategoriach.

Zawodom Bieg Wegański „Łatwiej niż myślisz”/ Vegan Run „Easier than you think” już po raz drugi z rzędu patronował nasz Miesięcznik Dzikie Życie. Tym razem zawody odbyły się nad samą Wisłą, trasy wiodły alejami spacerowymi, chwilami zaledwie 3-4 metry od brzegu rzeki. Pogoda nie rozpieściła, pełne zachmurzenie, kilka dni przed biegiem było deszczowo, fragmenty trasy przypomniały jak wygląda beskidzkie błoto.

Z naszej ekipy w Spacerze po Zdrowie (marsz na dystansie 2,5 km) brała udział nasza seniorka Agnieszka Dawidziuk.

W biegu na 10 km wystartowała Mayra Wojciechowicz ze swoimi pieskiem, wśród 329 osób zajęła 196 miejsce, ale w klasyfikacji bieg z psem czwarte, zaś wśród kobiet 3, czas 1:10,51.

Aż cztery osoby wystartowały w półmaratonie, który tak naprawdę okazał się mieć przynajmniej 1 km więcej, w sumie wyszło trochę ponad 22 kilometry biegu. W stawce 95 osób nasze miejsca:
- 48, Marek Płotast, czas 2:01,21
- 53, Sylwia Karaś, czas 2:03,06
- 54, Grzegorz Bożek, czas 2:03,08
- 82, Dariusz Sobieraj, czas 2:23,43.

Sylwia w klasyfikacji pań zajęła 14 miejsce na 38 uczestniczek, a swojej kategorii wiekowej wywalczyła 3 miejsce.

Dziewczynom gratulujemy osiągniętych sukcesów :)