Miesięcznik Dzikie Życie dostępny na tabletach i smartfonach
Miesięcznik Dzikie Życie debiutuje na urządzeniach typu tablet i smartfon. Najnowszy numer (2/2013) dostępny jest w całości w wersji bezpłatnej do pobrania. Teraz miesięcznik dostępny jest na tabletach i smartfonach oraz przeglądarkach internetowych i e-wydaniach (eGazety, e-Kiosk).
EPUB jest uniwersalnym formatem wykorzystywanym w e-czytnikach, MOBI to format dla Kindle. Aby pobrać bezpłatny numer testowy na swój czytnik, należy kliknąć w poniższy obrazek.
Kolejne numery będą płatne, ale w cenie niższej niż wydanie w wersji papierowej.
• pobierz ePUB» • pobierz MOBI»
Miesięcznik Dzikie Życie to pierwsza w Polsce gazeta o tematyce ekologiczno-przyrodniczej dostępna w sieci we wszystkich formatach. Jest pierwszym pismem o tematyce ekologicznej i ochronie przyrody w Polsce, które w pełni wykorzystuje możliwość dostępności za pomocą internetu.
Korzystanie z zakupów w sieci to wygoda oraz szybszy dostęp do wydania – miesięcznik w wersji elektronicznej ePub, MOBI można zakupić już w dniu opublikowania informacji o wydaniu nowego numeru miesięcznika na stronie Pracowni.
W najnowszym numerze polecamy artykuł „Pilsko bezprawia” Radosława Ślusarczyka, który prezentuje, na czym polega problem niszczenia przyrody na jednej z najważniejszych gór narciarskich w Polsce „Tylko nieliczni zdają sobie jednak sprawę, że cała infrastruktura na Pilsku powstała metodą faktów dokonanych” – pisze autor. Pokazuje stanowisko władz i społeczności lokalnej, postawę nadleśnictwa wobec inwestycji. „Jeśli ktoś liczył, że wreszcie uda się wypromować ośrodek narciarski na Pilsku i nastaną nowe, lepsze czasy dla turystyki w Jeleśni, ma prawo mieć żal do inwestora. Nikt bowiem tak bardzo nie zaszkodził sprawie Pilska” – podsumowuje autor.
Tematami wiodącymi numeru są: samowola na Pilsku, dalsze losy inicjatywy ustawodawczej Oddajcie parki narodowi, kolejne problemy w Ujściu Warty, konferencja kampanii Niech żyją!, Druga Ukraińsko-Polska Szkoła Ochrony Przyrody.
Redakcja miesięcznika Dzikie Życie
Grzegorz Bożek, tel. 665 831 257
e-mail: redakcja@pracownia.org.pl