Marcowy numer Dzikiego Życia już w sprzedaży
Jeden artykuł z numeru marcowego jest już dziś dostępny na naszej stronie – „Wilki na granicy” Sylwii Szczutkowskiej. „Słowacja dzieli z Polską te same wilki, ale już nie odpowiedzialność za właściwe zarządzanie ich populacją” – pisze autorka. W artykule prezentuje sytuację wilków na Słowacji, wpływ odstrzału tych zwierząt na transgraniczne populacje oraz działania na rzecz utworzenia przygranicznej strefy wolnej od polowań.
Tematami wiodącymi numeru są: sytuacja wilków na pograniczu polsko-słowackim oraz na Ukrainie, dalsze losy inicjatywy ustawodawczej Oddajcie parki narodowi, setna rocznica wydania rozprawy „Kultura a natura” Jana Gwalberta Pawlikowskiego.
Najnowszy numer jest dostępny w sieci e-Kiosk i eGazety od 4 marca oraz w salonach Empiku i Garmond Press oraz na tabletach i smartfonach od 5 marca. Zachęcamy do lektury!
Numery archiwalne Dzikiego Życia
W marcowym numerze DŻ ponadto:
- „Duże drapieżniki w Brukseli” Sylwii Szczutkowskiej
- „Wilk na Ukrainie – to wszystko musi się zmienić” Władimira Borejki i Iwana Parnikozy
- „Pochodzenie odczytane z genów” Roberta W. Mysłajka
- „Niekończąca się dyskusja (w sejmie) o parkach narodowych” Krzysztofa A. Worobca
- „NIK o parkach narodowych” Rafała Jasińskiego
- „»Kultura a natura« receptą Jana Gwalberta Pawlikowskiego na piękno za darmo… (w stulecie ukazania się rozprawy)” Antoniny Sebesty
- „Kraj, którego nie było. Ochrona przyrody na ziemiach polskich pod zaborami (część 1)” Diany Maciągi
- „Przez Europę” Mohammada Tajerana
- „Filolog i wilk” Kaliny Jaglarz
- „Bieszczady” Ryszarda Kulika
- „»Tatry TPN« – »…staw ze złotą rybką«” Moniki Stasiak
- „Czego roślina potrzebuje do życia? Czego ja potrzebuję do życia” Piotra Skubały
- „Nie miejcie depresji” Juraja Lukáča
- „To samo oko” Ryszarda Kulika
- „Kolekcjonerzy” Janusza Korbela
- Wieści z kraju
- Wieści ze świata
- Ścinki
Miesięcznik Dzikie Życie to jedyne pismo ekologiczne w Polsce, które odważnie, dociekliwie i bezkompromisowo prezentuje problem ochrony przyrody. Na łamach miesięcznika publikują wybitni naukowcy, przyrodnicy i autorytety świata kultury; przedstawiane są zagadnienia ekologiczne i istotne teksty dotyczące światopoglądu ekologicznego.
Miesięcznik można kupić w salonach Empik, Garmond Press oraz zamówić w naszym sklepie (pojedyncze egzemplarze i prenumerata). W wersji elektronicznej w serwisach: eGazety.pl, e-Kiosk.pl oraz na tabletach i smartfonach.