DZIKIE ŻYCIE 23.02.2014

Miesięcznik Dzikie Życie poleca film w reżyserii Erika Baláža „Wilcze góry”

Wilcze-gory-plakat-kadr

Ukazało się polskie wydanie filmu „Wilcze góry” („Vlčie hory”) w reżyserii Erika Baláža. Film prezentuje pogranicze polsko-słowacko-ukraińskie, gdzie bytują duże drapieżniki. Patronat medialnym nad wydaniem filmu objął miesięcznik Dzikie Życie.

Film jest efektem trzyletniej pracy Słowaka Erika Baláža oraz jego przyjaciół Karola Kalisky`ego i Jozef Fiali, którzy wspólnie realizowali projekt przemierzając Karpaty Wschodnie, szczególnie dolinę górnego Sanu. Zdjęcia były realizowane na Słowacji, w Polsce i na Ukrainie. Film opowiada o jednym z ostatnich dzikich miejsc w Europy, większość zdjęć była kręcona w polskich Bieszczadach. Realizatorzy filmowali zwierzęta w naturalnych warunkach.

Okładka filmu
Okładka filmu

Film pokazuje wilki, które po słowackiej i ukraińskiej stronie granicy wciąż są zagrożone polowaniami. W ostatnim czasie, dzięki działaniom Stowarzyszenia Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, która jako jedyna organizacja z Polski interweniowała w tej sprawie w Komisji Europejskiej, udało się znacząco zmniejszyć ilość odstrzałów na Słowacji.

Film ukazał się w trzech wersjach językowych – słowackiej, angielskiej i polskiej.

Trailer filmu

Film można kupić na stronie wydawcy: arollafilm.com/sk/e-shop

Erik Baláž jest związany z Lesoochranárskem zoskupeniem VLK, specjalizuje się w problematyce ochrony niedźwiedzi i Tatrzańskiego Parku Narodowego. Autor książki „Ostatnia twierdza. Piętnaście lat z niedźwiedziami” i filmu „Strażnik tatrzańskiej przyrody”. Niebawem w miesięczniku Dzikie Życie ukaże się wywiad z autorem na temat filmu „Wilcze góry”.

Artykuł na temat filmu:

Czytaj również:

Patronat medialnym nad polskim wydaniem filmu objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Pracownia na YouTube