DODANE: 3-3-2016
W artykule otwierającym marcowy numer „Tu chodzi o wilczą skórę” Agnieszki Gołębiowskiej przedstawiony jest problem skłusowania wilków oraz niejednoznacznego przeciwdziałania środowiska łowieckiego zabijaniu wilków przez myśliwych. „Gdy na jaw wyszła sprawa bieszczadzka, Polski Związek Łowiecki zapewnił, że dołoży wszelkich starań, aby ją wyjaśnić. Nie minął tydzień, a zarząd koła łowieckiego zawiesił w prawach członka myśliwego, który... zgłosił kłusownictwo” – pisze autorka.
Tematami wiodącymi numeru są: kłusownictwo, korytarze ekologiczne, ochrona klimatu – negacjonizm klimatyczny, Paryż2015, Elektrownia Północ, obcowanie z Innym.
Najnowszy numer jest dostępny w sieci e-Kiosk i eGazety, na tabletach i smartfonach od 8 marca oraz w salonach Empiku i Garmond Press od 4 marca. Zachęcamy do lektury!
Numery archiwalne Dzikiego Życia
W marcowym numerze DŻ ponadto:
Miesięcznik Dzikie Życie
Grzegorz Bożek, Redaktor naczelny
tel. 665 831 257; e-mail: redakcja@pracownia.org.pl
ul. Jasna 17, 43-360 Bystra
tel. (+48) 33 817 14 68
Miesięcznik Dzikie Życie to jedyne pismo ekologiczne w Polsce, które odważnie, dociekliwie i bezkompromisowo prezentuje problem ochrony przyrody. Na łamach miesięcznika publikują wybitni naukowcy, przyrodnicy i autorytety świata kultury; przedstawiane są zagadnienia ekologiczne i istotne teksty dotyczące światopoglądu ekologicznego.
Miesięcznik można kupić w salonach Empik, Garmond Press oraz zamówić w naszym sklepie(pojedyncze egzemplarze i prenumerata). W wersji elektronicznej w serwisach: eGazety.pl, e-Kiosk.pl oraz na tabletach i smartfonach.