DZIKIE ŻYCIE 13.11.2017

Miesięcznik Dzikie Życie poleca Wizje Natury 2017

wizje-natury-2017-kadr.jpg

„Przygoda, sztuka i ochrona” po takim hasłem 18-19 listopada w Izabelinie pod Warszawą odbywa się XIII Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2017 organizowany przez Związek Polskich Fotografów Przyrody i Kampinoski Park Narodowy. Patronat medialny nad Festiwalem objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Na Festiwalu swoją twórczość zaprezentują mistrzowie fotografii przyrodniczej z Polski oraz z zagranicy. Zapoznać można się z fascynującymi opowieściami, zobaczyć świetne fotografie świata przyrody.

Podczas Festiwalu wystąpią:

18 listopada

- Jose B. Ruiz, prezes Międzynarodowej Federacji Fotografii Przyrodniczej (IFWP), fotograf i filmowiec specjalizujący się w ochronie przyrody, a przy tym nauczyciel fotografii przyrodniczej i autor 16 książek o fotografii, z których wiele stało się bestselerami w Hiszpanii.

- Mikołaj Arndt oraz Tymoteusz Podwyszyński – dwaj młodzi fotografowie z ZPFP. Głównymi bohaterami ich pokazu będą ptaki, których życie śledzą w dzikich zakątkach Wielkopolski i Małopolski.

- Jerzy Grzesiak z zespołem redakcyjnym zachęci nas do udziału w kampanii wydawniczej najnowszego albumu fotograficznego opartego na dorobku Związku Polskich Fotografów Przyrody.

- Kazimierz i Idalia Laskowiczowie zaprezentują przyrodnicze walory Stawów Milickich.

19 listopada

Erik Baláž – naukowiec, obrońca przyrody a przede wszystkim filmowiec, który zasłynął z zaangażowania w edukację i ochronę dzikich Karpat Wschodnich. Baláž jest autorem kilku filmów o górskiej przyrodzie, najbardziej popularnym z nich są „Wilcze Góry”. Jego dokument o niedźwiedziach „Strażnik Dzikiej Przyrody” walnie przyczynił się do objęcia ochroną tatrzańskich dolin, będących ich schronieniem. W niedzielne popołudnie zabierze nas w podróż po najdzikszych zakątkach Tatr.

- Katarzyna Gubrynowicz – artystka grafik i prezes ZPFP w latach 2013-2016, a przede wszystkim fotograf przyrody obdarzona wyjątkową wrażliwością przedstawi fotograficzną wędrówkę po Islandii, która pełna jest naturalnych kontrastów i niezwykłego krajobrazu.

- Piotr Chara – uznany fotograf ptaków i specjalista w ochronie przyrody – opowie o fascynacji rybitwami, która zaczęła się jako przygoda estetyczna, a zmieniła go w opiekuna i rzecznika ich dramatycznej sytuacji.

- Ryszard Sąsiadek z Okręgu Łódzkiego ZPFP podzieli się refleksjami z wielu lat zmagań w pogoni za najlepszym kadrem i przeżytych pięknych chwil, jakich doświadczył fotografując przyrodę w dolinach rzek, nad jeziorami i w górach.

Momentem kulminacyjnym Festiwalu będzie finał konkursu o tytuł Fotografa Roku 2017 ZPFP oraz prezentacja pokazów multimedialnych uczestników konkursu Wizje Natury 2017 – unikalnych dzieł powstałych z połączenia muzyki i fotografii.

Festiwal jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych przyrodą i fotografią, a także dla tych, którzy chcą poznać ludzi, dla których fotografia przyrodnicza jest prawdziwą pasją. Szczegółowy program festiwalu.

Wstęp wolny. Festiwal odbywa się w siedzibie Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie pod Warszawą.

Warto dodać, że współorganizatorką Festiwalu jest Diana Maciąga, współpracowniczka naszego miesięcznika, autorka wielu artykułów na temat ochrony klimatu, członkini Pracowni na rzecz Wszystkich Istot.

Kontakt z organizatorami:
Diana Maciąga, Sekretarz ZPFP
tel: 502 646 890
e-mail: diana.maciaga@zpfp.pl