DZIKIE ŻYCIE 22.09.2020

Miesięcznik Dzikie Życie zaprasza na XVIII Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego

festiwal-puchalskiego-2020

Zapraszamy na święto filmu i przyrody, największy w Polsce pokaz filmów przyrodniczych, który odbędzie się w dniach 23-27 września 2020 r. Festiwalowi patronuje nasz miesięcznik.

Hasłem XVIII festiwalu jest: „Bioróżnorodność szansą ziemi”.

Z powodu ograniczeń wynikających ze stanu epidemii COVID-19 Festiwal po raz pierwszy odbywa się za pośrednictwem internetu, na portalu mojeekino.pl.

W Festiwalu biorą udział twórcy filmów krótko- i średniometrażowych poświęconych przyrodzie Europy, ochronie środowiska naturalnego, koegzystencji człowieka ze światem przyrody oraz zagadnieniom pokrewnym, a także autorzy filmów popularnonaukowych i naukowych, dokumentalnych, animowanych, telewizyjnych programów przyrodniczych i innych form filmowych festiwalpuchalskiego.pl/projekcje.

XVIII MFFP to nie tylko najlepsze filmy przyrodnicze, ale również imprezy towarzyszące. Na mojeekino.pl oprócz konkursowych produkcji obejrzeć będzie można również uroczyste otwarcie i zamknięcie festiwalu, ogłoszenie werdyktu jury w konkursie głównym i młodzieżowym oraz festiwalowe studio, w którym prowadzone będą rozmowy z członkami jury, czy twórcami filmów.

W ramach XVIII MFFP odbędzie się pięć wystaw fotograficznych w Łodzi i Łowiczu ze zdjęciami polskich fotografików przyrody.

Szczegółowy program festiwalu

Warto dodać, że 40 lat temu odbył się pierwszy Ogólnopolski Przegląd Filmów Przyrodniczych, również 40 lat temu zmarł Włodzimierz Puchalski, patron festiwalu.

Film o prof. Arne Naessie: The Call of the Mountain z 1997 roku

Puszcza Białowieska, krajobrazy