DZIKIE ŻYCIE 20.10.2020

Adwokatka Karolina Kuszlewicz w 63 spotkania Klubu Myśli Ekologicznej w Katowicach

karolina-kuszlewicz

23 października 2020 r. on-line odbędzie się 63 spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej, w którym udział weźmie adwokatka Karolina Kuszlewicz. Patronat nad spotkaniem objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Termin: 23 października (piątek), godz. 17:30
Miejsce: Spotkanie on-line na fanpage’u KME facebook.com/klubmyslieko oraz YouTube

Temat spotkania: „W imieniu zwierząt i przyrody”

„Tworzymy systemy prawne, decydując o losie przyrody i zwierząt, które nie mogą wypowiedzieć się we własnej sprawie. Chcę występować w ich imieniu. Dążyć do zmian systemowych, walczyć przed organami ścigania i sądami. Wierzę, że prawo w połączeniu z wrażliwością ma moc zmieniania świata na lepsze” – mówi Karolina Kuszlewicz.

Na naszych łamach można przeczytać obszerny wywiad z Karoliną Kuszlewicz „Zmiana prawa ochrony zwierząt jest procesem” (nr 4/2020).

Karolina Kuszlewicz – adwokatka, publicystka zajmująca się ochroną praw zwierząt, feministka. Uznana za najlepszego prawnika młodego pokolenia w Polsce w rankingu Rising Stars 2017 – Prawnicy Liderzy Jutra. Autorka książki „Prawa zwierząt. Praktyczny przewodnik” – zawiera omówienie narzędzi prawnych, które mogą służyć poprawie losu zwierząt. Autorka „Manifestu w obronie zwierząt”. Publikuje felietony w Krytyce Politycznej i współpracuje z serwisem informacji prawnej LEX. Pełni funkcję Rzeczniczki ds. ochrony zwierząt przy Polskim Towarzystwie Etycznym. Prowadzi bloga wimieniuzwierzat.com. W 2016 r. reprezentując pro bono Fundację „Noga w Łapę. Razem idziemy przez Świat”, doprowadziła do wydania przez Sąd Najwyższy przełomowego wyroku, w którym uznano, że karpie podlegają ochronie prawnej przed znęcaniem się nad nimi i w związku z tym mają być trzymane w wodzie. Prowadzi własną Kancelarię Adwokacką w Warszawie, gdzie prowadzi między innymi głośną sprawę manipulowania przepływem wody na Wiśle we Włocławku.

Rozmowę z gościem KME poprowadzą: prof. Piotr Skubała oraz dr Ryszard Kulik.

Organizatorzy: prof. dr hab. Piotr Skubała (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Śląski), dr Ryszard Kulik (Pracownia na rzecz Wszystkich Istot).

Patronat nad spotkaniem objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Prof. Bogdan Jaroszewicz o ochronie Puszczy Białowieskiej

Stop wszechwładzy myśliwych