DZIKIE ŻYCIE 23.11.2021

Wojciech Eichelberger gościem 73 spotkania Klubu Myśli Ekologicznej w Katowicach

kme-wojciech-eichelberger-kadr

30 listopada 2021 r. odbędzie się 73 spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej, którego gościem będzie Wojciech Eichelberger, psychoterapeuta, doradca biznesu, trener i pisarz. Patronat nad spotkaniem objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Termin: 30 listopada (wtorek), godz. 17:30
Miejsce: on-line na fanpage’u KME  i na kanale YouTube

Temat spotkania: „Dajmy odetchnąć przyrodzie. Dajmy odetchnąć sobie”

Musimy jako zbiorowość ludzka jak najprędzej spojrzeć prawdzie w oczy i przejść uzdrawiającą fazę depresji i ekspiacji, a przy okazji przekroczyć powszechny duchowy niedorozwój objawiający się w gatunkowej uzurpacji zwanej antropocentryzmem. Zapewne 99 proc. z nas żyje w fałszywej kartezjańskiej tożsamości myślącego ego. Ale ponieważ nie jest to nasza prawdziwa tożsamość, więc by zamaskować egzystencjalny niepokój, który rodzi – stroimy się w szaty namaszczonych przez Boga panów planety i wszechświata. Jeśli więc nie zdemaskujemy szybko i na skalę gatunkową uzurpatorskiej natury ego, to niechybnie zniszczymy Ziemię, a wraz z nią – samych siebie. Taki jest bowiem los uzurpatorów – jak uczy historia.


Wojciech Eichelberger. Fot. Inga Rosocha
Wojciech Eichelberger. Fot. Inga Rosocha

Wojciech Eichelberger – jeden z najbardziej znanych w Polsce psychoterapeutów, publicysta i pisarz, autor wielu książek, w których krytycznie wypowiada się na temat współczesnych zjawisk takich jak: konsumpcjonizm, patriarchat, nacjonalizm, populizm czy kapitalizm. Jeden z pionierów buddyzmu w Polsce. W swoich projektach szkoleniowych i terapeutycznych odwołuje się do koncepcji terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość człowieka.

Na łamach „Dzikiego Życia” można przeczytać dwie rozmowy z Wojciechem Eichelbergerem:

Rozmowę z gościem KME poprowadzą: prof. Piotr Skubała oraz dr Ryszard Kulik.

Organizatorzy: prof. dr hab. Piotr Skubała (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Śląski), dr Ryszard Kulik (Pracownia na rzecz Wszystkich Istot).

Patronat nad spotkaniem objął Miesięcznik Dzikie Życie.