Lutowy numer Dzikiego Życia już w sprzedaży
3 teksty z numeru lutowego są już dziś dostępne na naszej stronie: • artykuł „Karkonosze pod naporem inwestycji” Krzysztofa Okrasińskiego o nowych inwestycjach w Karkonoszach – „Plany ekspansji narciarstwa w Karkonoszach są ambitne. Nowe koleje i wyciągi, nowe nartostrady, nowe hotele. Prócz tego – rozbudowa istniejących tras i urządzeń. Gdzie jest granica 'białego szaleństwa'”. Autor prezentuje szereg nowych planowanych inwestycji: Szrenica, Jagniątków, Biały Jar, Kopa, Izbica, Czoło i Sulica. Poddaje w wątpliwość zasadność obecnego kierunku rozwoju Karkonoszy – „Wydaje się, że chaotycznie postępujący rozwój regionu i związana z nim potężna ingerencja w przyrodę nie idą w parze z poszanowaniem obszaru przyrodniczego o międzynarodowej randze”. • Artykuł „30 lat Patrona Ekologów” Krzysztofa Wojciechowskiego o uroczystej sesji poświęconej 30-leciu ogłoszenia św. Franciszka Patronem Ekologów, która odbyła się w listopadzie 2009 r. w Krakowie. Autor dzieli się swoimi refleksjami na temat kondycji ruchu franciszkańskiego w Polsce oraz skrótowo prezentuje polskie korzenie ekologii chrześcijańskiej. • Felieton „Co może minister?” Ryszarda Kulika – „Gdybym tak był ministrem środowiska… ech, utworzyłbym nowe parki narodowe i powiększył istniejące, wzmocniłbym sieć NATURA 2000, zakazał polowań, upraw GMO, budowy infrastruktury w miejscach cennych przyrodniczo. Zrobiłbym też jeszcze wiele innych rzeczy, o których wolę jednak tutaj nie pisać. I co? I prawdopodobnie już nazajutrz nie byłbym ministrem środowiska” – pisze.
Najnowszy numer jest dostępny w sieci e-Kiosk i eGazety od 3 lutego, zaś w salonikach Ruchu oraz Empiku od 4 lutego. Zachęcamy do lektury!
Numery archiwalne Dzikiego Życia
W lutowym numerze DŻ ponadto:
- „Chcemy powiększać park narodowy” wywiad z dyrektorem Karkonoskiego Parku Narodowego Andrzejem Rajem
- „Nielegalny wyciąg Czarny Groń w prokuraturze” Radosława Ślusarczyka i Grzegorza Bożka
- „Cięcie Puszczy pod znakiem FSC” Adama Bohdana
- „Fikcyjna ochrona ogranicznika płucnika (Lobaria pulmonaria) w Lasach Państwowych” Adama Bohdana
- „Ekologia i wolność w jednym stały domu” Remigiusza Okraski
- felieton „Kontrasty” Juraja Lukáča
- „Powrót do Nepalu, czyli jak sprawić, żeby kampania nie ustała” Mohammada Tajerana
- felieton „Przestarzały park maszyn” Janusza Korbela
- Wieści z kraju
- Wieści ze świata
Miesięcznik Dzikie Życie to jedyne pismo ekologiczne w Polsce, które odważnie, dociekliwie i bezkompromisowo prezentuje problem ochrony przyrody. Na łamach miesięcznika publikują wybitni naukowcy, przyrodnicy i autorytety świata kultury; przedstawiane są zagadnienia ekologiczne i istotne teksty dotyczące światopoglądu ekologicznego.
Miesięcznik można kupić w salonach Empik, Ruch, oraz zamówić w naszym sklepie (pojedyncze egzemplarze i prenumerata). W wersji elektronicznej w serwisach: eGazety.pl, e-Kiosk.pl