DZIKIE ŻYCIE 27.02.2014

Kolejne dwa artykuły z Miesięcznika Dzikie Życie na łamach „Panorama. Polish Weekly Magazine”

panorama-339-gora-400.jpg

Dwa artykuły z Miesięcznika Dzikie Życie zostały przedrukowane w polskim tygodniku wydawanym w Wielkiej Brytanii. Tym razem jest są to „Człowiek i natura – utracony zielony raj?” Juraja Lukáča oraz „Roztocze i moje ciało” Piotra Skubały.

12 grudnia 2013 r. redakcja „Panorama. Polish Weekly Magazine” po raz pierwszy przedrukowała artykuł z Dzikiego Życia. Co dwa-trzy tygodnie publikowane są kolejne materiały. Teksty lub wywiady ukazują się w unikatowej oprawie graficznej, często z nowymi zdjęciami.

„Panorama. Polish Weekly Magazine” jest polskim tygodnikiem w Wielkiej Brytanii. Ukazuje się od sierpnia 2007 r. w nakładzie 70 tys. egzemplarzy. Tygodnik to przegląd najlepszych artykułów z prasy polskiej, wzbogacony o wiadomości, sport, rozrywkę i plotki, swoim charakterem przypominający znaną z krajowego podwórka „Angorę”.

Tygodnik jest dostępny bezpłatnie na terenie Londynu oraz jako gazeta płatna poza Londynem w newsagentach, kioskach z prasą oraz w wybranych sklepach sieci ASDA na półkach z prasą oznaczonych „Local”.

Pod adresem internetowym tygodnika można również znaleźć w całości pliki e-wydań wszystkich wydanych numerów. panorama24.co.uk

Zachęcamy do sięgnięcia do wciąż dostępnego lutowego numeru miesięcznika Dzikie Życie.

Jeden artykuł z numeru lutowego jest już dostępny – „Kraków 2022. Po co nam olimpiada?” Grzegorza Bożka, obszernie omawiający różne aspekty kandydatury Krakowa o organizację igrzysk olimpijskich – różnicy w stosunku do zakopiańskiej kandydatury sprzed kilkunastu lat, kosztach imprezy, perspektywy szans jej zorganizowania, wpływu na środowisko. Autor przywołuje historyczne uwarunkowania organizacji igrzysk, pisze o ich komercjalizacji, idei zabudowy i udostępniania gór na fali starań o olimpiadę, wreszcie odwołuje się do igrzysk w Soczi.

Tematami wiodącymi numeru są: olimpiada w Krakowie, nartobiznes w Polsce, ochrona Doliny Wapienicy.

Miesięcznik Dzikie Życie to jedyne pismo ekologiczne w Polsce, które odważnie, dociekliwie i bezkompromisowo prezentuje problem ochrony przyrody. Na łamach miesięcznika publikują wybitni naukowcy, przyrodnicy i autorytety świata kultury; przedstawiane są zagadnienia ekologiczne i istotne teksty dotyczące światopoglądu ekologicznego.

Miesięcznik można kupić w salonach Empik, Garmond Press oraz zamówić w naszym sklepie (pojedyncze egzemplarze i prenumerata). W wersji elektronicznej w serwisach: eGazety.pl, e-Kiosk.pl oraz na tabletach i smartfonach.