Miesięcznik Dzikie Życie

Miesięcznik Dzikie Życie poleca udział w 8 Biegu Wegańskim i akcji Zabiegam o czystą Polskę

DODANE: 7-5-2018

19-20 maja 2018 r. w Warszawie odbędzie się 8 Bieg Wegański oraz kolejna akcja Zabiegam o czystą Polskę. Patronat medialny nad wydarzeniem już po raz czwarty objął Miesięcznik Dzikie Życie.

20 maja odbędzie się 8 Bieg Wegański. Trasy biegowe znajdują się nad Wisłą w rejonie Centrum Olimpijskiego na Żoliborzu w Warszawie. W znakomitej większości są to przygotowane i wygodne ścieżki gruntowe, prowadzące albo nad samą Wisłą, albo w pewnym oddaleniu od rzeki, zawsze w otoczeniu dzikiej przyrody, w zielonym raju nad Wisłą. Nie ma asfaltu, nie słychać samochodów, za to przy odrobinie szczęścia można spotkać bobra.

Program zawodów:

  • 5 km – to się musi udać! czyli piąteczka dla debiutantów i debiutantek, tych co twierdzą nienawidzę biegać, ale dla idei pobiegnę! oraz tych, co kochają się szybko ścigać
  • 10 km – gdy chęć na bieganie rośnie
  • 21 km czyli półmaraton WWW Wyjątkowo Wiosennie nad Wisłą – dla wszystkich, którzy już na dobre zasmakowali w bieganiu

Zapisy do zawodów

Obrazek

Wśród wydarzeń dodatkowych:

Obrazek

Zawody poprzedza akcja sprzątania – Zabiegam o czystą Polskę, która odbędzie się 19 maja w godz. 10.00-13.00, tereny leśne i ścieżki nad Wisłą na Żoliborzu, od Plaży Żoliborz do Mostu gen. Stanisława Grota-Roweckiego.

Polecamy rozmowę z organizatorką zawodów Violettą Domaradzką „Chcemy wykreować modę na odpowiedzialność za środowisko”, opublikowaną w naszym miesięczniku w numerze 7-8/2016.

W 8 Biegu Wegańskim wystartuje zapewne kilka osób z naszego zespołu Dzikie Życie RunTeam. Startowaliśmy już w trzech poprzednich edycjach: 5 Bieg Wegański, 6 Bieg Wegański, 7 Bieg Wegański.

Zapraszamy do przyłączenia się do naszego teamu oraz startowania w naszych barwach na różnego rodzaju zawodach biegowych.

Patronat medialnym nad 8 Biegiem Wegańskim objął Miesięcznik Dzikie Życie.


Fundacja Batorego
Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot korzysta z dotacji instytucjonalnej w ramach programu Demokracja w Działaniu.