DZIKIE ŻYCIE 30.06.2019

Miesięcznik Dzikie Życie patronuje biegowej wyprawie Szymona Makucha „600 km dla Kacpra przez Islandię”

600-km-do-szczescia

Szymon Makuch, członek Dzikie Życie RunTeam, 3 lipca rozpocznie biegową wyprawę przez Islandię, której celem jest wsparcie chorego na dystrofię mięśniową Kacpra Turaczyka. Patronat medialny nad wyprawą objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Szymon mówi: „Zdecydowałem się pomóc Kacprowi, który cierpi na postępujący zanik mięśni – dystrofię Duchenne’a. Ta choroba sprawia, że Kacper z dnia na dzień jest coraz słabszy. Kacper po urodzeniu został zdiagnozowany z wadą serca, kilka miesięcy później było jasne, że choruje na dystrofię mięśniową Duchenne’a. Choroby nerwowo-mięśniowe są chorobami na całe życie, są nieuleczalne. Najprostsze według nas czynności dla Kacpra są niemal niemożliwe. Największa nadzieja tkwi w odpowiedniej terapii komórkami macierzystymi, która pozwala na spowolnienie postępu choroby. Na taką terapię oraz na roczną rehabilitację zbieram pieniądze”.

Jeśli chcesz wesprzeć Kacpra – dołącz zrzutka.pl/600-km-dla-kacpra-przez-islandie. 


Przebieg trasy z północy na południe Islandii
Przebieg trasy z północy na południe Islandii

Szymon rozpocznie bieg w najdalej wysuniętym półwyspie islandzkim – Rifstangi a kończę na samym południu przy wodospadzie Skógafoss. Całość trasy to prowadzi od Półwyspu Rifstangi przez Kanion Ásbyrgi, Wodospad Detifoss, Jezioro Mývatn, księżycowy krajobraz drogi F26, Park Narodowy Thórsmörk, Tęczowe góry Landmannalaugar, drogą pomiędzy lodowcami Myrdasjökull i Eyjafjallajökull, finisz przy wodospadzie Skógafoss.

„Podczas biegu będę miał szansę poznać dynamiczny klimatu Wyspy. Interesuje mnie jego zmiana na przestrzeni kilku lat kiedy byłem tam po raz ostatni, chcę zobaczyć jak się zmienił i co miało największy wpływ na tę zmianę. Kolejną elementem to aktywność sejsmiczna Islandii, która jest krajem o niezwykłej aktywności sejsmicznej i wciąż na Wyspie jest mnóstwo aktywnych wulkanów” – dodaje Szymon.

Dzienny kilometraż to 50-60 km. Najtrudniejszym aspektem tej wyprawy jest nieprzewidywalna pogoda oraz przeprawianie się przez rzeki polodowcowe, których poziom wody zależnie od pogody może przybrać kilkukrotnie i przeprawa staje się ekstremalną przygodą. Wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy będę miał ze sobą w plecaku, maksymalnie będzie to 10 kg.

Facebook: 600kmDlaKacpra 

⇒ Posłuchaj audycji o projekcie Szymona z Radia Kraków


Szymon Makuch przed wyruszeniem na trasę z flagą Dzikie Życie RunTeam
Szymon Makuch przed wyruszeniem na trasę z flagą Dzikie Życie RunTeam

Zapraszamy do przyłączenia się do naszego teamu oraz startowania w naszych barwach na różnego rodzaju zawodach biegowych dzikiezycie.pl/run-team.

Wyprawa pod patronatem Miesięcznika Dzikie Życie.


Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot korzysta z dotacji instytucjonalnej w ramach programu Demokracja w Działaniu.