DZIKIE ŻYCIE 20.09.2021

Miesięcznik Dzikie Życie poleca książkę Joanny Kowalczyk-Bednarczyk „Mały Ryś”

maly-rys-kadr

Ukazała się książeczka Joanny Kowalczyk-Bednarczyk „Mały Ryś”, która zawiera opowiadanie o życiu dwóch małych rysi. Patronat medialny nad wydaniem książki objął Miesięcznik Dzikie Życie.

To już trzecia książeczka Joanny Kowalczyk-Bednarczyk, po wydanych w tym roku książeczkach „Mały Wilczek” i „Mały Jelonek”, którym również patronowaliśmy.

Ryś! Wyjątkowy kot. Ma na uszach fikuśne pędzelki, krótki ogon, charakterystyczne cętki. Dlaczego? Nie wiemy! Rysie wciąż mają swoje tajemnice. „Mały Ryś” to opowiadanie o dwóch małych rysiach, wędrujących z mamą przez las. Podczas tego spaceru dowiedzą się o sobie wielu ciekawych faktów! Książeczka ilustrowana, przeznaczona dla dzieci od 3 do 6 lat.

Książeczka Joanny Kowalczyk-Bednarczyk ilustrowana jest przez Paulinę Nachman, absolwentkę Wydziału Grafiki na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie.

Książkę można nabyć w wydawnictwie Studio Koloru.

Dostępne są również dwie poprzednie „Mały Wilczek”, „Mały Jelonek”.

Joanna Kowalczyk-Bednarczyk – absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, biolog, dr n. med. Autorka bloga Bieganizm, pasjonatka natury, gór, kuchni roślinnej. Mama i żona. Zawodowo organizuje biegi, warsztaty dla kobiet oraz wilcze tropienia, wszystko po to, by przybliżać ludzi do natury. Zaczęła pisać dla najmłodszych, bo uważa, że uwrażliwienie dzieci na naturę wpłynie na ich dorosłość.

Ryś w Beskidzie Małym

Ślady aktywności zwierząt na przejściach