DZIKIE ŻYCIE 29.06.2022

Miesięcznik Dzikie Życie poleca książkę „Z wiosłem i wiatrem. Kajakiem po wodach Północy” Zbigniewa Szwocha

zbigniew-szwoch-kajakiem-kadr

Kilka dni temu ukazał się reportaż podróżniczy „Z wiosłem i wiatrem. Kajakiem po wodach Północy” autorstwa Zbigniewa Szwocha na temat kajakowych wypraw po wodach Norwegii, Grenlandii, Wysp Owczych i Islandii. Patronat medialny nad wydaniem książki objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Książka prezentuje osobliwe wrażenia autora zebrane podczas roku spędzonego w krajach nordyckich na przestrzeni ostatniej dekady. Zbigniew Szwoch opisuje świat, w którym natura od zawsze rozdawała karty. Relacje opisane są z perspektywy wody.

„Kajak oznacza dla mnie wolność. Wolność przemieszczania się, eksploracji i odkrywania. Obserwowania niedostępnych morskich jaskiń, nieoceniony kontakt z przyrodą. Zbliżania się do stworzeń przebywających w wodzie oraz tych, które korzystają z jej dobrodziejstw – od jelenia, który przyszedł się napić, przez bobra i jego powalone drzewo, które utrudniało nam spłynięcie rzeką, po mieszkańców morskich głębin, jak wieloryby i orki. Właśnie dlatego uważam, że treści, które czytelnik znajdzie w mojej książce, są unikalne. Stworzyła je sama natura, a ja je odkryłem i przedstawiłem” – podkreśla autor książki „Z wiosłem i wiatrem. Kajakiem po wodach Północy”.

Książkę można kupić w wydawnictwie BookEdit 


W trasie na Północy. Fot. Zbigniew Szwoch
W trasie na Północy. Fot. Zbigniew Szwoch

Zbigniew Szwoch (ur. 1986) – gdańszczanin, na co dzień alpinista, z zamiłowania podróżnik, kajakarz, człowiek z północnym DNA. Przez dekadę (2011-2021) w krajach nordyckich spędził ponad rok, z czego zdecydowaną większość za kołem podbiegunowym. W każdej wolnej chwili od pracy i codziennych obowiązków był myślami na Północy. Autor strony zb-szwoch.pl. Szczęśliwy ojciec bliźniąt: Oli i Jasia.