RunTeam 24.08.2020

Powrót na Magurski

ultramaratonmagurski-2020

Po raz drugi pojawiliśmy się na zawodach Ultramaratonu Magurskiego, tym razem startując w biegu MaguRun. Zaliczyliśmy też kilka innych startów w: Haczowie, Tatrach, Wiśle, Goniądzu i Łańcucie.

Rok temu byliśmy większą grupą na zawodach w Krempnej startując w Biegu na Wysokie, podczas którego zorganizowaliśmy akcję informacyjną na temat zagrożeń ruchu samochodowego na drodze Krempna-Żydowskie-Grab. Sprawa drogi miała swój ciąg dalszy i nadal nie jest test tematem zamkniętym. Pisaliśmy o tym temacie również na łamach Dzikiego Życia, patrz artykuł Alana Weissa z numeru 11/2019.

Covidowa atmosfera przez startem. Fot. Grzegorz Bożek

W tym roku w krempniańskich zawodach uczestniczyliśmy w mniejszym składzie i jedynie w biegu MaguRun wiodącym północną częścią Magurskiego Parku Narodowego m.in. przez Kamień, Przełęcz Hałbowską, Kotań, Świątkową Wielką, Kolanin i ponownie Przełęcz Hałbowską z metą w Krempnej. Na trasie 22,5 km z ponad 870 metrami pod górę wystartowały z naszego teamu 3 osoby: Grzegorz Bożek, 66. miejsce w czasie 2:41:54, Jacek Heliński 128 m. w czasie 3:03:00 i Anna Patejuk 229 m. w czasie 4:28:00 w stawce 236 osób. Bieg w słonecznej pogodzie i wysokiej wilgotności.

15 sierpnia nasi zawodnicy wystartowali w dwóch górskich biegach. W bardzo trudnych i wymagającym Tatra Fest Bieg wystartował Wojciech Jeziorczak. To był debiut naszego teamu w tych zawodach poprowadzonych w Tatrach, trasa liczyła 48 kilometrów i 3750 metrów pod górę. Wojciech zajął 174 miejsce w czasie 10:03:30 w stawce 301 sklasyfikowanych osób.

W zawodach IX Bieg na Stożek w Wiśle Łabajowie na trasie liczącej 5,8 km i 444 metry pod górę (trasa praktycznie cały czas prowadzi pod górę, można więc te zawody określić biegiem alpejskim) wystartował Jarosław Rybczyński i zajął 49 miejsce w stawce 99 osób w czasie 42:40. Na poniższym filmie można zobaczyć cały bieg z perspektywy jednego ze startujących (w niektórych fragmentach widać Jarosława mijającego osobę filmującą)

16 sierpnia startowaliśmy w II Biegu im. Lotnej Kompanii Szturmowej por. Stanisława Maczka w Haczowie na dwóch dystansach. W Piątce Wyżykowskiego na dystansie 5,5 km i 120 metrach pod górę Grzegorz Bożek zajął 12 miejsce czas 28:40 i Anna Patejuk 39 m. czas 44:14 w stawce 42 osób. W Biegu Głównym na dystansie 12 kilometrów Tomasz Tatrzański zajął 68 miejsce w czasie 1:24:03, zaś Anna Hejnar ze względu na pomylenie trasy nie została sklasyfikowana. W biegu głównym startowało 88 osób.

22 sierpnia w III Biebrzańskim Biegu Łosia w Goniądzu na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego reprezentował nas Jan Połowianiuk. Na dystansie 10 kilometrów zajął 101 miejsce w czasie 1:01:37 w stawce 131 uczestników.

23 sierpnia w biegu Mały Panicz będącego częścią zawodów Biegi Hrabiego w Łańcucie wystartował Jacek Heliński, który na trasie liczącej 11 kilometrów zajął 47 miejsce w czasie 1:00:06 w stawce 85 osób.

Wszystkim gratulujemy wyników i sportowej postawy.