DZIKIE ŻYCIE 15.11.2019

Orestes Kowalski i Kasia Gandor w 59 spotkaniu Klubu Myśli Ekologicznej w Katowicach

kme-kowalski-gandor

20 listopada 2019 r. w Kinoteatrze „Rialto” w Katowicach odbędzie się 59 spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej, którego gośćmi będą Orestes Kowalski i Kasia Gandor. Patronat nad spotkaniem objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Termin: 20 listopada (środa), godz. 17.30
Miejsce: Katowice, Kinoteatr Rialto, ul. Św. Jana 24

Temat spotkania: „Youtuberzy w walce o lepszy świat – kryzys klimatyczny, zdrowe jedzenie, myśliwi i inne”

Kasia Gandor – biotechnolożka, popularyzatorka nauki, vlogerka, w rankingu TTT najlepszy vlog naukowy 2018. Pracowała m.in. dla Calvina Kleina i H&M, pojawiła się w Harper's Bazar. Teraz do modelingu już jej nie ciągnie, bo to nauka jest jej prawdziwą pasją. Dzieli się nią na swoim kanale na YouTube, na którym „komunikuje naukowe ciekawostki” i obala mity – wszystko za pomocą merytorycznych, naukowych badań.

Jestem byłą modelką, a obecną studentką biotechnologii, pasjonatką nauki, merytorycznych dyskusji i puchatych kotków. Popełniłam ten blog, ponieważ chciałam stworzyć w Internecie miejsce przeznaczone dla inteligentnych kobiet, które w sieci szukają nie tylko treści i rozrywki na wysokim poziomie, ale również śmiesznych obrazków i bogatych mężów. Poza tym interesuję się wszystkim, co da się umieścić pod mikroskopem, ćwiczę z Chodakowską, dużo czytam i przesiaduję w laboratorium.

Orestes Kowalski – prowadzi kanał Everyday Hero na YouTube. Mówi tam o prawach zwierząt, kryzysie klimatycznym, diecie roślinnej, efektywnym altruizmie, dobroczynności i wielu innych pokrewnych tematach. Wszystko okraszone jest dużą dawką humoru i dystansu do własnej osoby. Działa też w Otwartych Klatkach.

Oto i on – od 15 roku życia nie je mięsa, obala głupoty krążące po Internecie na temat weganizmu, globalnego ocieplenia i feminizmu, a do tego jest altruistą i chce zarażać tym innych. Prawdziwy Everyday Hero, czyli Orestes Kowalski.

Orestes w 2019 r. udzielił wywiadu dla Miesięcznika Dzikie Życie (5/2019).

Organizatorzy: prof. dr hab. Piotr Skubała (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Śląski), dr Ryszard Kulik (Pracownia na rzecz Wszystkich Istot), Katarzyna Pryc (kierownik Kinoteatru Rialto).

Patronat nad spotkaniem objął Miesięcznik Dzikie Życie.