DZIKIE ŻYCIE 27.05.2020

Miesięcznik Dzikie Życie poleca książkę Anny Paszkiewicz i Joanny Bartosik „Trzy życzenia”

trzy-zyczenia

Ukazała się książka dla dzieci „Trzy życzenia” autorstwa Anny Paszkiewicz i Joanny Bartosik. Patronat medialny nad wydaniem książki objął Miesięcznik Dzikie Życie.

O co złota rybka mogłaby poprosić ludzi?

Historia na wspak. Tym razem to złota rybka wypowie trzy życzenia. Jakie? Tego tu nie zdradzimy. Pytanie, czy my – czy mali, czy duzi – możemy je spełnić?

Na początku historii poznajemy podwodny świat jeziora, które może być każdym, oraz jego mieszkańców. Poznajemy ich przy śniadaniu, kiedy plotkują i cieszą się ciepłym porankiem. Wydawałoby się, że ich życie toczy się całkiem zwyczajnie, lecz szybko okazuje się, że w wodzie zachodzą zmiany. „Nie dalej jak tydzień temu pewien karp cierpiał z powodu niestrawności po zjedzeniu czerwonej, plastikowej słomki…”. I to nie jest odosobniony wypadek pod wodą.

„Ludzie zupełnie zapomnieli o tym, że ten świat nie należy tylko do nich, i powinni się o niego troszczyć” – konstatują ryby.

Książka może być wspaniałym pretekstem do rozmowy – w domu lub w szkole – na temat tego, w jaki sposób warto kształtować nasze myślenie o otaczającej nas przyrodzie i jak na co dzień możemy zapobiegać zanieczyszczeniu środowiska. Pobudza wyobraźnię, uczy empatii dla natury oraz jej elementów, nawet tych najmniejszych.

Książka przeznaczona głównie dla dzieci w wieku 6-9 lat.

Książkę można kupić u Wydawcy

Anna Paszkiewicz (ur. 1979 r.) – autorka ponad dwudziestu książek dla dzieci (m.in. „Abstrakciki”; „Marzenie”; „Detektyw Bzik”; „Pafnucy, ostatni smok”; „O pewnym smoku, a nawet kilku”; „Językowe wygibasy”). Na stałe współpracuje z czasopismem dla dzieci niewidomych i niedowidzących „Promyczek”. Od kilku lat w dolnośląskich przedszkolach i szkołach organizuje spotkania promujące czytelnictwo. Uwielbia podróże, truskawki, malarstwo abstrakcyjne i wędrówki po górach, podczas których ładuje swoje „pisarskie baterie”.

Joanna Bartosik (ur. 1990 r.) jest doktorantką na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Kiedy nie czyta książek – projektuje i ilustruje książki, bierze udział w wystawach i konkursach oraz organizuje warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Wydawca: Wydawnictwo Widnokrąg S.C.
ul. Jana Matejki 14; 05-501 Piaseczno
tel. +48 602 272 129
kontakt@wydawnictwo-widnokrag.pl


Kadr z książki.
Kadr z książki.

Deklaracje podatkowe

Przekaż 1,5%

Wesprzyj nasze działania przekazując 1,5% swojego podatku. Pobierz bezpłatny, bezpieczny program do rocznego rozliczenia podatkowego PIT.

Prof. Ewa Bińczyk o pandemii, klimacie i kapitalizmie

Zgromadzenie Wszystkich Istot