DZIKIE ŻYCIE 17.03.2021

Miesięcznik Dzikie Życie poleca książkę Małgorzaty Kur „Ostatnie drzewo na Ziemi”

ostatnie-drzewo-malgorzata-kur

Ukazała się książka Małgorzaty Kur „Ostatnie drzewo na Ziemi” o próbie przywrócenia drzew na Ziemi przez Kalinę i Marcela. Patronat medialny nad wydaniem książki objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Czy możecie sobie wyobrazić świat bez drzew? Bez lasów i parków, bez zapachu akacji i lipy? Niemożliwe? Przerażające? A jednak… W takim świecie, w którym przedmiotem codziennego użytku stała się podręczna butla z tlenem, przyszło żyć Kalinie Orzeszek, Marcelowi, nastoletnim bohaterom tej książki, i ich bliskim. Kalina nigdy nie widziała i nie dotknęła dębu, sosny czy jabłoni. O lasach i sadach wie od babci, która opowiadała jej o dzikiej naturze i zaszczepiła w Kalinie ten wyjątkowy rodzaj czułości dla przyrody i tęsknoty za drzewami. Pewnego razu z okazji Dnia Drzewa Kalina otrzymuje od mamy niezwykły prezent – zielnik ukochanej babci i kilkanaście zasuszonych nasion, które postanawia… zasiać!

Czy Kalinie uda się to, co od lat nie udaje się światowej sławy dendrologom? Czy nasiona wykiełkują? Czy drzewa znów zaczną rosnąć na Ziemi? 


Jedna z ilustracji Magdaleny Starzyńskiej
Jedna z ilustracji Magdaleny Starzyńskiej

Książka przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży.

Ilustrowana jest przez Magdalenę Starzyńską, graficzkę z Pszczyny.

Książkę można nabyć w Wydawnictwie EZOP

Małgorzata Kur – absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Łódzkim i grafiki wydawniczej na łódzkiej ASP. Jej debiut „Król zwierząt” zwyciężył w konkursie Instytutu Spraw Publicznych na książkę promującą partnerstwo w rodzinie. Nakładem Wydawnictwa EZOP ukazały się jej książki: „Kot na medal. Prawdziwe historie bohaterskich kotów” (2018), „Rodzina z fotografii” (2019) i „Ostatnie drzewo na Ziemi” (2021). W wolnych chwilach haftuje i prowadzi blog kulinarny „Pularda. Stół sprzed wieków”, na którym odtwarza przepisy ze starych książek kucharskich.

Pomóż nam chronić przyrodę

Deklaracje podatkowe

Przekaż 1,5%

Wesprzyj nasze działania przekazując 1,5% swojego podatku. Pobierz bezpłatny, bezpieczny program do rocznego rozliczenia podatkowego PIT.

W obronie wilków pod Ambasadą Republiki Słowacji