DZIKIE ŻYCIE 29.04.2022

Marcin Kostrzyński w 75 spotkaniu Klubu Myśli Ekologicznej w Katowicach

marcin-kostrzynski-kadr

4 maja 2022 r. odbędzie się 75 spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej, którego gościem będzie Marcin Kostrzyński, leśnik, filmowiec, obserwator dzikiego życia, obrońca praw zwierząt, były myśliwy. Patronat nad spotkaniem objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Temat spotkania: „O tym, dlaczego kocham zwierzęta”

Termin: 4 maja (środa), godz. 17:30
Miejsce: Bytom, Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, ul. W. Kilara 29

Facebook oraz YouTube 

„Tak pięknie i wzruszająco o polskich zwierzętach jeszcze nikt nie pisał! Wychowany w rodzinie myśliwych nie wyobrażał sobie życia bez polowań, dopóki nie zrozumiał, że euforia po strzale jest radością z zabójstwa. Strzelbę zamienił na aparat fotograficzny, a jego miejscem na ziemi stał się drewniany dom w środku lasu, do którego zaprosił potrzebujące pomocy zwierzęta. Zyskał sympatię milionów Polaków, gdy udało mu się wyrwać z rąk myśliwych rannego w wypadku wilka i uratować mu życie. Do jakiej zabawy małym wilczkom był potrzebny kabel USB? Czym posmarować kamerę, aby zrobić idealne ujęcie uroczej lisiej rodzinie? Jak rozrabiał dziczy Gang Krzywego Ryjka? Ile czasu potrzeba, żeby pozyskać zaufanie jeleni?” (Biblionetka.pl)

Marcin Kostrzyński – autor filmów, obserwator przyrody. Prowadzi swój kanał na YouTube „Marcin z lasu”, na którym zamieszcza filmy dla dzieci „Przyrodyjki, czyli o zwierzętach historyjka”, dla dorosłych „Za kamerą” i „Ekoblabla”. Autor wideobloga na Facebooku. Jest współautorem wielu filmów i cyklicznych audycji dla dzieci i młodzieży: Teleranek, Wkoło Natury, Król Zwierząt, Sówka, Leśne zwyczaje, Jedyneczka, Magazyn Przyrodniczy oraz dla widzów dorosłych: Animals, Arka Noego, Dzika Polska, Przyroda i ludzie. Laureat nagrody ,,Popularyzator nauki” za cykl programów ,,Dzika Polska” od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Autor książek o zwierzętach: Plotki o zwierzętach (2021), Przyrodyjki (2021), Puszcza (2020), Gawędy o wilkach i innych zwierzętach (2018).

Rozmowę z gościem KME poprowadzą: prof. Piotr Skubała oraz dr Ryszard Kulik.

Organizatorzy: prof. dr hab. Piotr Skubała (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Śląski), dr Ryszard Kulik (Pracownia na rzecz Wszystkich Istot).

Patronat nad spotkaniem objął Miesięcznik Dzikie Życie.