DZIKIE ŻYCIE 25.11.2022

Magdalena Płonka w 80 spotkaniu Klubu Myśli Ekologicznej

magdalena-plonka-kadr

29 listopada 2022 r. w Tychach odbędzie się 80 spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej, którego gościnią będzie Magdalena Płonka, ekspertka w dziedzinie edukacji oraz projektowania mody, obrończyni praw praw zwierząt. Patronat nad spotkaniem objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Temat spotkania: „Etyka w modzie, czyli jak się ubrać, by mniej szkodzić przyrodzie”

Termin: 29 listopada (wtorek), godz. 17:30
Miejsce: Tychy, Mediateka, al. Piłsudskiego 16

Największe grzechy ekologiczne środowiska związanego z modą? – „Nadmierna produkcja, jej intensyfikacja kosztem ludzi, środowiska i dobrostanu zwierząt. Wszędzie zwiększa się zyski, wydłużając czas pracy czy obcinając drastycznie pensje. Wydajność produkcji rolnej podnosi się agresywną chemią, która jest stosowana również przy obróbce ubrań. Na potrzeby ekskluzywnej odzieży kłusuje się chronione gatunki oraz przemysłowo hoduje się zwierzęta”

Magdalena Płonka – dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych i Sztuki – kierunek Fashion Design & Sustainable Fashion Management na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie, publicystka oraz visiting professor na uczelniach zagranicznych oraz krajowych, założycielka oraz Dyrektor Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Autorka pierwszej książki w Polsce o odpowiedzialnej modzie „Etyka w modzie – CSR w przemyśle odzieżowym”. Zaliczona do 100 najbardziej wpływowych kobiet przez magazyn „Pani”. Biegła sądowa w zakresie kostiumografii oraz projektowania w Sądzie Okręgowym w Warszawie.

Na łamach „Dzikiego Życia” można przeczytać rozmowę z Magdaleną Płonką oraz jej artykuł:

Rozmowę z gościem KME poprowadzą: prof. Piotr Skubała oraz dr Ryszard Kulik.

Organizatorzy: prof. dr hab. Piotr Skubała (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Śląski), dr Ryszard Kulik (Pracownia na rzecz Wszystkich Istot).

Współpraca: Klub Myśli Ekologicznej, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Uniwersytet Śląski i Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach

Patronat nad spotkaniem objął Miesięcznik Dzikie Życie.