DZIKIE ŻYCIE 19.11.2020

Miesięcznik Dzikie Życie poleca XVI Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2020 online

wizje-natury-2020

Zapraszamy na online’ową XVI edycję Festiwalu Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury, który odbędzie się między 22 listopada a 13 grudnia 2020 r., a jest organizowany przez Związek Polskich Fotografów Przyrody i Kampinoski Park Narodowy. Patronat medialny nad Festiwalem objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Program: zpfp.pl/wizje-natury/2020/program

22 listopada 2020 r. (niedziela):

  • uroczyste ogłoszenia wyników dwóch konkursów: na Fotografa Roku 2020 oraz pierwszego otwartego ogólnopolskiego konkursu „DZIKIE – PIĘKNE – POLSKIE”.

30 listopada – 2 grudnia (poniedziałek-środa) oraz 11-12 grudnia (piątek-sobota):

  • 30 listopada o tym, jak bezpiecznie i etycznie stanąć oko w oko z żubrem opowie Rafał Kowalczyk, profesor Instytutu Badania Ssaków w Białowieży i zapalony fotograf tych zwierząt, a Mateusz Piesiak zdradzi jak uchwycić nieuchwytne fotografując ptaki.
  • 1 grudnia dowiemy się jak fotografować krajobrazy – ziemskie i niebiańskie. Swoją wiedzą podzielą się z nami astrofotograf Michał Ostaszewski i specjalistka od nastrojowych dzikich pejzaży Katarzyna Gubrynowicz.
  • 2 grudnia Michał Ludwiczak pokaże, jak nadać nowe życie starym obiektywom, a Zenon Wojtas, biolog z Magurskiego Parku Narodowego, wprowadzi nas w świat karpackich drapieżników i opowie o tym, jak fotografować je etycznie, bez szkody dla zwierząt
  • 11 i 12 grudnia zapraszamy na warsztaty prowadzone przez fotografów i przyrodników, którzy podzielą się swoją wiedzą prosto z terenu. Wielokrotnie nagradzani mistrzowie diaporam Joanna Antosik i Michał Ludwiczak odkryją przed nami tajniki robienia pokazów łączących zdjęcia z muzyką. Dr Iwona Pawliczka ze Stacji Morskiej im. Profesora Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego oraz wolontariusze „Błękitnego Patrolu” Anna Kassolik i Jarosław Jankowski zapraszają na spotkanie z bałtyckimi fokami. W przypadku makrofotografii powiedzenie, że małe jest piękne nabiera zupełnie nowego wymiaru, co udowodni nam Paweł Wrona, a z Tomaszem Bałdygą i Markiem Klewiado zanurzymy się w puszcze tropem jeleni podczas rykowiska
  • festiwalowy konkurs fotografii dla uczestników festiwalu online.

13 grudnia (niedziela):

  • Spotkanie online z zagraniczną gwiazdą festiwalu, ambasadorem marki Canon, pokaz diaporamy wielokrotnie nagradzanej niemieckiej fotografki Sandry Bartocha, spotkanie z Marcinem „z lasu” Kostrzyńskim oraz wirtualny wernisaż wystawy z okazji 25-lecia ZPFP. Ogłosimy także wyniki specjalnego konkursu festiwalowego fotografii Wizje Natury 2020.
  • podsumowanie tygodnia wydarzeń festiwalowych.

Organizatorzy festiwalu: Związek Polskich Fotografów Przyrody i Kampinoski Park Narodowy