DZIKIE ŻYCIE 14.12.2020

Miesięcznik Dzikie Życie poleca Kalendarz Dzikiej Przyrody Piotra Górnego na 2021 rok

kalendarz-piotr-gorny-2021

Polecamy Kalendarz Dzikiej Przyrody na 2021 rok z fotografiami Piotra Górnego. Patronat medialny nad wydaniem kalendarza objął Miesięcznik Dzikie Życie.

„Kalendarz Dzikiej Przyrody” skupia się na gatunkach występujących wokół nas: mazurek, raniuszek, modraszka czy gołąb grzywacz. Dla zachowania walorów edukacyjnych każde z ujęć jest podpisane polską i łacińską nazwą gatunkową oraz zaopatrzone w krótki opis zwyczajów przedstawionego zwierzęcia.


Luty 2021 z „Kalendarza Dzikiej Przyrody” Piotra Górnego
Luty 2021 z „Kalendarza Dzikiej Przyrody” Piotra Górnego

Dla Piotra Górnego „Kalendarz Dzikiej Przyrody” stanowi pewnego rodzaju wyzwanie – rzucone tendencji poszukiwania niezwykłego, najdzikszego i najrzadszego. W przeciwieństwie do wielu pozycji poświęconych naturze, ta nie stroni od pospolitości, tak często pomijanych na rzecz egzotyki. Brak ujęć kraski, głuszca, rysia albo żołny. Kadry nie powstawały w niedostępnych zakątkach kraju. Odbiorca ma przed sobą motywy z podwórka, ogrodu, sadu, skraju lasu. Według autora fotografii warto zatrzymać się w codziennym pośpiechu i dostrzec magię dzikiej przyrody za oknem. Ta przyroda, pochodząca z miejskiej dżungli, potrafi zachwycić.

Kalendarz można nabyć u Wydawcy

Kalendarz ma wymiary: 41 x 58 cm (pion), druk uszlachetniony, oprawa spirala; 7 kart (12 fotografii + tytułowa)

Piotr Górny – fotograf dzikiej przyrody, autor wystaw poświęconych dziko żyjącym ptakom w Polsce (Uniwersytet Warszawski, Bieszczadzki Park Narodowy, Muzeum Archeologiczne w Poznaniu). Nagradzany na krajowych i międzynarodowych konkursach fotograficznych. Ze względu na wykształcenie matematyczne często łączy fotografię z popularyzacją nauk ścisłych.