DZIKIE ŻYCIE 09.04.2021

Julia Butterfly Hill w 67 spotkaniu Klubu Myśli Ekologicznej w Katowicach

kme-julia-butterfly-hill-kadr

13 kwietnia 2021 r. on-line odbędzie się 67 spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej, którego gościem będzie Julia Butterfly Hill, amerykańska aktywistka, która końcem lat 90. zamieszkała na 55-metrowej 1500-letniej sekwoi w Kalifornii broniąc ją przed wycinką. Patronat nad spotkaniem objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Termin: 13 kwietnia (wtorek), godz. 19:00

Miejsce: Spotkanie on-line na fanpage’u KME  i YouTube

Temat spotkania: „Zwykli ludzie mogą robić niezwykłe rzeczy”


Julia Butterfly Hill na sekwoi. To zdjęcie znalazło się w wywiadzie dla Dzikiego Życia w numerze 5/1999. Fot. Shaun Walker
Julia Butterfly Hill na sekwoi. To zdjęcie znalazło się w wywiadzie dla Dzikiego Życia w numerze 5/1999. Fot. Shaun Walker

Julia mówi: „Mentalność ludzi musi się zmienić, jeśli chcemy na własne oczy zobaczyć koniec wycinania lasów, niszczenia terenów podmokłych, koniec prześladowań i niszczenia krajów Trzeciego Świata. Wszystko to jest spowodowane naszym pożądaniem, chciwością. Zmiana nie dokona się nigdy, jeśli nie zmienią się ludzie. Jestem przekonana, że choćbym nie wiem ile wysiłku włożyła w działanie, jeśli poruszę nim choćby jedną osobę – warto było to robić”.

Julia Butterfly Hill – pisarka, mówczyni motywacyjna założyła organizację non-profit „Circle of Life” (jej celem jest dokonanie zmiany interakcji człowieka z naturą) oraz przyczyniła się do powstania projektu „We The Planet”, który wyznacza standardy zielonych festiwali, wydarzeń i tras koncertowych w Stanach Zjednoczonych. Jest współzałożycielką „Engage Network” (organizacja non-profit, która szkoli małe grupy przywódców obywatelskich do pracy na rzecz zmiany społecznej) oraz projektu „What’s Your Tree” (nakłania osoby do znalezienia pasji, która pokieruje ich życiem). Jest także doradczynią strategiczną dla wielu innych organizacji. Regularnie występuje na kampusach uniwersyteckich, przemawiała w ONZ. Została uwięziona w Quito w Ekwadorze za protesty przeciwko planowanemu rurociągowi naftowemu, który miał przebiegać przez dziewiczy andyjski las.

Na łamach „Dzikiego Życia” można przeczytać 3 rozmowy z Julią:

Rozmowę z gościem KME poprowadzą: prof. Piotr Skubała oraz dr Ryszard Kulik.

Organizatorzy: prof. dr hab. Piotr Skubała (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Śląski), dr Ryszard Kulik (Pracownia na rzecz Wszystkich Istot).

Patronat nad spotkaniem objął Miesięcznik Dzikie Życie.