DZIKIE ŻYCIE Informacja prasowa 02.06.2023

Miesięcznik Dzikie Życie ma 29 lat

DZ-29-fb-dz_post-poziomy

W czerwcu 1994 roku powstał Miesięcznik Dzikie Życie. W trzydziesty rok istnienia czasopismo wchodzi z nowym, odświeżonym wyglądem witryny dzikiezycie.pl.

Na łamach „Dzikiego Życia” oprócz tematów bieżących, kampanijnych, relacjonowania ważnych działań w obrębie spraw dotyczących przyrody, środowiska i klimatu pojawiają się również tematy związane z etyką, filozofią, psychologią i wychowaniem. Jest też sporo miejsca na zagadnienie prawne.

W 30 rok istnienia czasopisma wchodzimy z nową, odświeżoną witryną dzikiezycie.pl – jest bardziej przyjazna, łatwiej wyszukać dowolne treści. W ostatnich latach na łamach „Dzikiego Życia” wciąż dominują tematy dotyczące leśnictwa, łowiectwa, ochrony klimatu czy transformacji energetycznej. Piszemy też o tym jak radzić sobie z katastrofą środowiskową. Konsekwentnie tworzymy pismo z wiarą, że zmiana środowiskowa jest możliwa

mówi Grzegorz Bożek, redaktor naczelny miesięcznika

Od 1994 r. „Dzikie Życie” ukazuje się nieprzerwanie. Pierwszym redaktorem pisma był Janusz Korbel, kolejnym Remigiusz Okraska oraz Radosław Szymczuk. Wydawcą od początku pozostaje Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot.

Przez 29 lat na łamach „Dzikiego Życia” ukazało się blisko 5000 artykułów, felietonów, wywiadów, raportów – tekstów krótszych i dłuższych. Ważnych przedruków z prasy zagranicznej, często nieosiągalnej na polskim rynku, w których publikowało około 700 autorów i autorek z Polski i zagranicy.

Wszystkie teksty są dostępne na witrynie miesięcznika dzikiezycie.pl.

Dewizą miesięcznika nadal pozostaje hasło: „Ani kroku dalej w niszczeniu planety Ziemia”.

Zachęcam mocno do wspierania niezależnego czasopisma ekologiczno-przyrodniczego. Każde wsparcie ma znaczenie – pisanie do czasopisma, popularyzowanie go w społeczeństwie czy wspieranie finansowe. Za każde udzielone wsparcie dziękujemy

dodaje Grzegorz Bożek
DZ-29-facebook_tlo-dz

Polecamy: