DZIKIE ŻYCIE 18.03.2022

Miesięcznik Dzikie Życie poleca książkę Joanny Kowalczyk-Bednarczyk „Mały Bóbr”

maly-bobr-kadr

Ukazała się książeczka Joanny Kowalczyk-Bednarczyk „Mały Bóbr”, która zawiera opowiadanie o życiu bobrzej rodziny. Patronat medialny nad wydaniem książki objął Miesięcznik Dzikie Życie.

To już czwarta książeczka Joanny Kowalczyk-Bednarczyk, po wydanych w 2021 roku książeczkach: „Mały Wilczek”, „Mały Jelonek”, „Mały Ryś”, których wydaniu również patronowaliśmy.

„Jestem Małym Bobrem. Chcę opowiedzieć Ci historię mojej rodziny. Mama od urodzenia powtarzała mi, że jestem wyjątkowy i ważny. Także z ludzkich opowieści wiem, że jestem światu bardzo potrzebny. Nazywają nas, bobry, gatunkiem kluczowym, co napawa mnie ogromną dumą. Gromadzimy oraz oczyszczamy wodę i pomagamy wielu zwierzętom i roślinom. Jak? Potrafimy budować piękne tamy i ścinać grube drzewa.

A wiecie, czemu tak robimy? Koniecznie przeczytajcie”.

Książeczka ilustrowana, przeznaczona dla dzieci od 3 do 6 lat.

Książeczka Joanny Kowalczyk-Bednarczyk ilustrowana jest przez Paulinę Nachman, absolwentkę Wydziału Grafiki na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie.

Książkę można nabyć w wydawnictwie Studio Koloru

Dostępne są również trzy poprzednie: „Mały Wilczek”, „Mały Jelonek”, „Mały Ryś”.

Joanna Kowalczyk-Bednarczyk – absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, biolog, dr n. med. Autorka bloga Bieganizm, pasjonatka natury, gór, kuchni roślinnej. Mama i żona. Zawodowo organizuje biegi, warsztaty dla kobiet oraz wyprawy do lasu, wszystko po to, by przybliżać ludzi do natury. Zaczęła pisać dla najmłodszych, bo uważa, że uwrażliwienie dzieci na naturę wpłynie na ich dorosłość.

Deklaracje podatkowe

Przekaż 1,5%

Wesprzyj nasze działania przekazując 1,5% swojego podatku. Pobierz bezpłatny, bezpieczny program do rocznego rozliczenia podatkowego PIT.

Zaczyna się na talerzu

Edukacja ekologiczna 1993-2000