Listopadowe wydanie Dzikiego Życia już dostępne
Kup najnowszy, listopadowy numer Miesięcznika Dzikie Życia. Wydanie otwiera artykuł Alana Weissa „Rżnięty kompromis Lasów Państwowych w sprawie Puszczy Białowieskiej – chcą o połowę zwiększyć strefy wycinek” o presji Lasów Państwowych na Puszczę Białowieską.
Alan Weiss w głównym tekście wydania pisze o kulisach prac zespołu ekspertów, który został powołany aby zakończyć impas w temacie dotyczącym najcenniejszego lasu europejskiego jakim jest Puszcza Białowieska. „Szybko się jednak okazało, że był to zespół z od góry założoną tezą”. Artykuł prezentuje reakcje środowisk nauki i organizacji społecznych na argumenty leśników. Odnosi się też do tekstu opublikowanego na łamach lokalnego czasopisma „Głos Białowieży”. Artykuł uzupełniają: rozmowa z profesorem Bogdanem Jaroszewiczem praz stanowiska 30 organizacji społecznych oraz Komitetu Biologii Środowiskowej i Ewolucyjnej Polskiej Akademii Nauk.
⇒ Zamawiam ten numer
W wydaniu: presja na Puszczę Białowieską, łowiectwo – myśliwemu, który zabił 16-letniego chłopca obniżono wyrok, NIK o Świętokrzyskim Parku Narodowym.
Przypominamy o naszym Sklepie sklep.pracownia.org.pl, dzięki któremu bardzo prosto można zamówić nasz miesięcznik oraz inne publikacje.
Zobacz, co znajdziesz w listopadowym wydaniu:
- „Pamiętamy” Grzegorz Bożek
- „Rżnięty kompromis Lasów Państwowych w sprawie Puszczy Białowieskiej – chcą o połowę zwiększyć strefy wycinek” Alan Weiss
- „Socjotechnika strefowania UNESCO” rozmowa z Bogdanem Jaroszewiczem
- Stanowisko 30 organizacji pozarządowych i ruchów społecznych dotyczące propozycji zmian stref ochronnych Obiektu Światowego Dziedzictwa UNESCO Puszcza Białowieska
- Stanowisko Komitetu Biologii Środowiskowej i Ewolucyjnej PAN w sprawie ochrony Obiektu Światowego Dziedzictwa UNESCO „Białowieża Forest”
- „»Przez pomyłkę« zastrzelił 16-letniego chłopca. Sąd obniżył mu wyrok” Katarzyna Wiekiera
- „Najwyższa Izba Kontroli wzywa premiera Mateusza Morawieckiego do usunięcia bezprawia w Świętokrzyskim Parku Narodowym” Łukasz Misiuna
- „Wild Power” Łukasz Wójcicki
- „O pająkach w środowisku i w edukacji” Łukasz Fuglewicz
- „O starym dębie, wiejskich przydrożach i ważnych wnioskach” Sylwia Ufnalska
- „»Duch śniegów« i mistyka natury” Bartłomiej Knosala
- „Pałac pośród starych lip i pradziejowych osobliwości” Łukasz Misiuna
- Wieści ze świata
- „Antropocen” Dagmara Stanosz
- „Wszechkryzys” Ryszard Kulik
- „Zmiany klimatu dla większości kręgowców są zgubne” prof. Piotr Skubała
- „Zmiana użytkownika” prof. Jan Marcin Węsławski
- Ścinki
- humor Ryszard Dąbrowski
Najnowszy numer jest dostępny w naszym Sklepie, w sieci e-Kiosk i eGazety, na tabletach i smartfonach od 8 listopada oraz w salonach Empik i Garmond Press od 15 listopada. Zapraszamy do lektury!
Miesięcznik Dzikie Życie
Grzegorz Bożek, redaktor naczelny
tel. 665 831 257; e-mail: redakcja@pracownia.org.pl
ul. Jasna 17, 43-360 Bystra